Rozsáhlý objekt bývalé sedlčanské mlékárny zůstává i na začátku roku 2021 stále prázdný

SEDLČANY – Jsou tomu pomalu už dva roky od doby, kdy výroba typických sedlčanských výrobků, jako například Sedlčanský Hermelín, Lučina či Sedlčanský Pepa, v sedlčanské mlékárna téměř po sedmdesáti létech provozu zanikla. Od té doby areál bývalé mlékárny Sedlčany, včetně prázdných výrobních a chladírenských prostor, kancelářských objektů, pomocných provozů a pozemků o celkové rozloze přes 52 tisíc metrů čtverečních, zůstal opuštěný.

Už v létě loňského roku se začalo spekulovat, že by tomu tak dlouho nemuselo být. Neboť hlavní zájem měla o objekt firma zabývající se lehkou strojírenskou výrobou. Poté se ukázalo, že objekty bývalé mlékárny zakoupila od společnosti Savencia Fromage & Dairy Czech Republic rodinná firma, jejímž výrobním sortimentem jsou vrata, ploty a vše co k nim patří. Konkrétně se jednalo o firmu Pilecký s.r.o., která má své sídlo v Mokrovratech u Nového Knína.

Je začátek roku 2021 a objekt při pohledu zvenku nejeví žádné známky rozbírajícího se nového provozu. Má nějaké informace sedlčanská radnice? “Zatím těch informací máme minimum, prakticky jen to, co už bylo zveřejněno. V blízké době, přibližně do jednoho týdne, bych se měl sejít s novým majitel objektu, tak pak snad už budeme mít informací více,” odpověděl na náš dotaz starosta města Miroslav Hölzel. Firma by měla v Sedlčanech zaměstnávat desítky lidí.

  Velkokapacitní očkovací centrum začne v Sedlčanech fungovat v pondělí 1. března

Ilustrační foto: Ladislav Havel