Rosu 2017 doprovodí řada dalších akcí

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Slavnosti Rosa pokračují v sobotu doprovodným programem, ten až na jednu výjimku se odehraje mimo centrum města. Tou výjimkou je přehlídka historických vozidel sedlčanského Veterán klubu. Naleštěné dvou i čtyřkolové stroje mohou zájemci obdivovat na náměstí od deseti do patnácti hodin. Dětem i tentokrát bude patřit kromě pouťových atrakcí pod nemocnicí také areál kulturního domu a dopolední akce Rosa dětem. Na děti čekají jak dvě cirkusová představení, tak i hudebně-zábavné Muzikohrátky se zvířátky a šermířské vystoupení.

Z dalších doprovodných akcí je třeba připomenout sobotní 21. ročník soutěže v benchpressu o Siláka Sedlčan ve Fitness centru PeVan Gym, dopolední komentovanou prohlídku středověkých fresek v kostele sv. Martina na Komenského náměstí, či závody dračích lodí na sedlčanské retenční nádrži. V pravé poledne proběhne v muzeu vernisáž výstavy věnované motorismu dříva a dnes s názvem Pokrok nezastavíš. Ve dvě hodiny odpoledne startuje u softbalového hřiště Pegas v Luční ulici devítihodinová akce Mejdan pro faunu.

V programu se ve dvou odpoledních blocích představí sedlčanská folk-popová kapela Třetí slunce, dětem je určeno představení Divadla U plotny a vystoupení klaunů, všem pak vystoupení tanečního klubu Slimka. S přicházejícím podvečerem se vymění publikum, kdy to dětské vystřídá věková skupina jen o něco starší, neboť na pódium nastoupí akustická formace Chinny Reckon. Od půl osmé večer bude pódium patřit kapele Lahvátor, následovat bude rockový koncert skupiny Paradoxy a závěr akce bude přes půlnoc podobně jako vloni patřit místní kapele Matyas.

Čtěte také: Hlavní tahák Rosy 2017: Laura a její tygři