Rodinná sedlčanská firma Bobo slaví letos v květnu již 30. narozeniny

SEDLČANY – Příběh české firmy Bobo se začal psát před 30 lety. České rodinné blokařství Bobo založil Václav Kabát se svou ženou Helenou na jaře v roce 1991. Na začátku historie rodinné firmy byla láska k papíru a také touha lidí v tehdejším Československu po tvoření všeho možného. Firma nejprve začínala jako kopírovací centrum v Praze. Když si ale manželé Kabátovi všimli, že na Sedlčansku, odkud oba pocházejí, stojí opuštěné kravíny, rozhodli se je koupit a produkci firmy rozšířit.

Haly se tak postupně proměnily ve výrobny a sklady papírenského zboží a firma Bobo se brzy začala specializovat na spirálovou vazbu. Dnes je v tomto oboru jedničkou na českém trhu. Firma se pustila také do produkce vlastních výrobků a v 90. letech se produkty Bobo začaly objevovat v mnoha hypermarketech a na pultech papírnictví či velkých knihkupectví. Součástí prodeje se později stal také e-shop, kde zákazníci seženou veškerý sortiment.

Polovinu produkce firmy dnes pokrývá výroba vlastních bloků, zápisníků, skicáků, diářů a školních sešitů, druhou polovinu tvoří zakázková výroba. Součástí firmy se před pár lety stali také synové manželů Kabátových, Venca a Honza. Oba jsou – stejně jako otec – vystudovaní bubeníci, ale současná situace jim umožnila se ve firmě více angažovat a realizovat. Oba společně již pár let vedou marketingové oddělení a snaží se firmu dostat k mladším zákazníkům.

“Přál bych si, aby kluci firmu trochu nakopli a dali jí to, na co my starší už nestačíme,” říká Václav Kabát. Aktuálně firma pracuje na redesignu stávajícího sortimentu a nové edici dětských sešitů, skicáků a zápisníků. “Začínáme spolupracovat s grafiky a tvůrci, kteří firmu posunou zase o level výš. Rozjíždíme sociální sítě, které dosud nebyly naší prioritou. Vymýšlíme spoustu novinek, jako jsou nedatované výrobky nebo luxusní diáře pro náročnější zákazníky,” dodávají Honza a Venca Kabátovi.

PR -zdroj/foto: bobo.cz