Řidiče čeká od 2. května na silnici I/18 řada objížděk, omezení a uzavírek

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 1 měsíce a 12 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Rekonstrukce povrchu vozovky silnice první třídy číslo 18 mezi Sedlčany a křižovatkou u Vojkova výrazně zasáhne všechny řidiče, kteří v době od 2. května do 25. října tudy budou projíždět. Další problémy (zákazy vjezdu, zvýšení provozu kvůli objížďkám apod.) nastanou na všech komunikacích, jenž na tento hlavní tah navazují. Jedná se zejména o silnice II/120, II/105, III/10522, III/11438, III/0187, III/11440, III/11441, III/11442, III/12138 a dále o místní komunikace ul. Strojírenská v Sedlčanech a místní komunikace v katastrálním území Janov u Kosovy Hory, Kosova Hora a Sedlčany.

V současné době se na povrchu komunikace vyskytují rozvětvené praskliny, síťové trhliny, výtluky, vyjeté koleje a dochází zde k vytlačení asfaltových vrstev do stran. Oprava spočívá ve frézování asfaltových vrstev a následné pokládce nového živičného povrchu. Samotná rekonstrukce přibližně sedmikilometrového úseku je rozdělena do osmi etap. Provoz bude veden jedním jízdním pruhem a řízen světelnou signalizací, někde dojde na celkovou uzavírku úseku. Po dobu všech etap bude na komunikaci zákaz vjezdu všech vozidel nad 3,5 tuny. První etapa rekonstrukce dlouhá cca 720 metrů začíná v Sedlčanech u mostu přes Sedlecký potok a končí na vrcholu stoupání za STK.

Detailní plány rekonstrukce (pdf)