Řidič srazil muže opravujícího auto a ujel. Po vyhlášení pátrání se přihlásil na policii

REGION – V pátek 22. ledna, v době mezi 6:00 – 6:30 hodin došlo na 27. kilometru silnici č. I/3  u obce Olbramovice ke sražení muže, který opravoval defekt na vozidle. Ve směru na Benešov, u krajnice, posádka osobního vozidla, která byla oblečena v reflexních bundách, odstraňovala poruchu na vozidle. Pro upozornění ostatních řidičů místo označili výstražným trojúhelníkem. Krátce na to výše uvedeným místem projíždělo ve směru na Benešov vozidlo, které srazilo jednoho z mužů.

Řidič, který muže srazil, nezastavil a z místa dopravní nehody ujel. Svou jízdou pokračoval dále ve směru na Benešov. Muž při střetu utrpěl zranění, se kterými byl následně letecky transportován do jedné z pražských nemocnic. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Po dobu vyšetřování dopravní nehody byla komunikace obousměrně uzavřena. Policisté okamžitě vyhlásili po řidiči, který ujel od nehody, pátrání.

“Na základě zveřejnění informace v médiích se podezřelý řidič motorového vozidla přihlásil na policii. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,” uvedla benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková. Zároveň poděkovala médiím, která se případem dopravní nehody zabývala, za spolupráci.

Zdroj/foto: Policie ČR