Řidič při couvání způsobil škodu za 140 tisíc korun, další dva skončili s auty na na střeše

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 20 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V uplynulých dnech zaznamenali policisté na Sedlčansku několik nehod, přičemž celková škoda dohromady přesáhla čtvrt milionu korun. Nejprve v pátek 8. listopadu navečer mezi Červeným Hrádkem a Kosovou Horou havaroval devatenáctiletý mladík. Po projetí zatáčky dostal s vozidlem smyk a vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do břehu silničního příkopu a do stromu. Odtud se vůz odrazil zpět na vozovku, kde se převrátil na střechu.

“Motorista vyvázl s poraněním lehčího charakteru. Hmotná škoda činila 45 tisíc korun,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová. V ten samý den ale večer se zřejmě plně nevěnoval řízení dvaačtyřicetiletý řidič u čerpací stanice v Sedlčanech. Nepřesvědčil se o výšce svého převáženého nákladu a horní částí kulatiny přitom zachytil o zastřešení nad výdejními stojany. Způsobil škodu, která byla stanovena na 20 tisíc korun.

V neděli 10. listopadu v nočních hodinách se v katastru obce Petrovice střetl osobní automobil s lesní zvěří. Po střetu se srnou sjel řidič do příkopu a následně se převrátil na střechu. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Nejvyšší škodu ve výši 140 tisíc korun způsobil v pondělí 11. listopadu jednačtyřicetiletý řidič ve Zvíroticích. “Ve večerních hodinách při couvání narazil do zaparkovaného automobilu značky Bentley. Ke zranění osob nedošlo,” doplnila policejní mluvčí.