Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Regionální nezaměstnanost v průběhu února stoupla o desetinu procenta

SEDLČANSKO – Sezonní práce i přes poměrně teplý druhý kalendářní měsíc se stále ještě nerozeběhly. V evidenci Úřadu práce (ÚP) v mikroregionu Sedlčanska tak přibylo v únoru 2019 celkem osm nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti lednu letošního roku míru nezaměstnanosti o jednu desetinu na rovná tři procenta. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci února evidováno 412 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů Úřadu práce ČR.

Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 229 volných pracovních míst, což je oproti lednu o 30 méně. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v únoru nejvíce lidí bez práce nadále v Milešově (8,7%). Na dalších dvou místech, v Nedrahovicích a Klučenicích míra nezaměstnanosti přesáhla v únoru čtyři procenta. Naopak nejnižší míru nezaměstnanosti měly v únoru obce Radíč (0,7%), Nalžovice a Počepice (shodně 1,7%). V dalších obcích regionu se míra nezaměstnanosti pohybovala kolem průměru.

V Sedlčanech bylo ke konci února letošního roku bez práce 139 lidí při míře nezaměstnanosti rovná 3,1 procenta a počtu 120 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech zvedla oproti lednu letošního roku o jednu desetinu procenta, přičemž počet volných míst se nezměnil. V Sedlci-Prčici dosáhla v únoru míra nezaměstnanosti 2,1 procenta při počtu 38 lidí bez práce a 21 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při nulovém počtu lidí bez práce stoupla o šest desetin na 3,2 procenta.