Rada Středočeského kraje navštívila v úterý 25. června město Sedlčany i místní firmy

SEDLČANSKO – První zastávkou středočeských radních bylo ZD Krásná Hora nad Vltavou a.s. Zemědělské družstvo se nachází ve Středním Povltaví a specializuje se na živočišnou výrobu. Chová 4200 kusů skotu, z toho 1530 dojných krav, a ročně dodává přes 15 milionů litrů mléka do mlékárny. Kromě toho provozuje dvě bioplynové stanice.

Další zastávkou středočeských radních byla návštěva Středního odborného učiliště v Sedlčanech. Tradice zdejší školy čítá již více než 130 let a zaměřuje se především na obory spjaté se zemědělstvím. Vyučit se zde žáci mohou zahradníkem, lesním mechanizátorem, opravářem zemědělských strojů, výrobcem potravin, kuchařem, cukrářem či například zámečníkem.

Hejtmanka i krajští radní navštěvují také významné firmy. V oblasti Sedlčanska je jí rozhodně STROS – Sedlčanské strojírny, a. s., která se věnuje výrobě a servisu průmyslových a nákladních výtahů, závěsných lávek a pracovních plošin. Firma, která funguje již přes 60 let, momentálně působí v 54 zemích světa a vyrobila již přes 5 000 těchto speciálních strojů.

Další zastávkou byla Biopekarna Zemanka. Ta vznikla v roce 2006 jako rodinná firma zaměřující se na řemeslné pečení. Dnes má firma více než 30 zaměstnanců, vlastní prodejnu a pekárnu, a její produkty lze nalézt v obchodech po celé zemi i v zahraničí. Na výběr jsou produkty pro děti, celiaky, vegany, a to bez palmového oleje a bílého cukru.

Po všech místech regionu doprovázeli středočeské radní starosta a místostarosta Sedlčan Ivan Janeček a Zdeněk Šimeček. K tradičnímu výjezdu Středočeského kraje do regionů patří také diskuze se starosty obcí a veřejností, ta proběhla v KDJS v Sedlčanech. K odpolednímu setkání patřila i mimořádná prohlídka Městského muzea v budově Staré radnice a kostela sv. Martina.

Zdroj: Středočeský kraj
Foto: facebook, Středočeský kraj