Putovní pohár starosty města v sobotu pozvedli nad hlavu hráči Genemusic

SEDLČANY – Velké finále udělalo v sobotu 13. dubna definitivní tečku za čtrnáctým ročníkem hokejového Hobby turnaje o pohár starosty města. V podvečerním finále 1. ligy se utkala mužstva Genemusic a River Boys Zvírotice. Hokejisté z Benešovska znovu potvrdili roli favorita a v dramatickém utkání zvítězili nad Zvíroticemi brankou dvacet vteřin před koncem zápasu 7:6 (2:4, 3:2, 2:0).

Po dvou třetinách přišla rozhodující chvíle pro Genemusic na začátku třetiny třetí, kdy nejprve přečkal oslabení tři na pět a pak srovnal skóre na 6:6. V posledních vteřinách Zvírotice odvolaly brankáře a hrály přesilovku, ale bez gólového efektu. Tým Genemusic si vítězství pohlídal a stal se tak počtvrté držitelem putovního poháru starosty města. Tím se také počtem vítězství dotáhl na zatím v turnaji historicky nejlepší Starou gardu Štětkovice.

Mužstvo Genemusic vstoupilo do sedlčanského amatérského turnaje v sezoně 2013/2014 a hned při svém prvním startu se probojovalo do finále, ve kterém dvakrát porazilo Starou gardu Štětkovice (finále se tehdy hrálo na dva zápasy). Podobně tomu bylo také ve dvanáctém ročníku 2016/2017, kdy Genemusic porazil ve finále mužstvo River Boys Zvírotice a také v ročníku 2017/2018, kdy soupeřem Genemusic byla ve finále opět Stará garda Štětkovice.