Půlnoční bouřka konečně přinesla déšť, škody naštěstí ale žádné nezpůsobila

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 11 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Po devatenácti dnech sucha, kdy se v minulém týdnu déšť Sedlčanům doslova vyhýbal, konečně i tady zapršelo. Mohlo za to bouřkové pásmo, které dorazilo nad Sedlčansko kolem půlnoci z pondělí na úterý 12. června a přineslo poměrně vydatný déšť. Podle údajů meteorologické stanice Rudolec spadlo po půlnoci 19,1 litrů vody na metr čtvereční, přičemž mezi půlnocí a jednou hodinou napršelo 16,7 l/m². V Kamýku nad Vltavou začalo pršet už před půlnocí, celkový úhrn srážek do rána tam činil 15 l/m². Největší množství vody spadlo na stanici Nadějkov, a to 24 litrů na metr čtvereční.

Podle údajů amatérské meteorologické stanici na České Sibiři spadlo téměř shodné množství srážek také v Sedlci-Prčici (24,4 mm), v Ješeticích to bylo 18,8 mm, ve Střezimíři 13,3 mm a stanice Svatý Jan udávala 7,6 mm. Přestože noční bouřky byly relativně silné, vcelku žádné větší škody na Sedlčansku nenapáchaly. Sedlčanští hasiči tak museli ve večerních hodinách likvidovat jen padlý strom v Nalžovicích. Více výjezdů zaznamenali hasiči na východní straně Brd, tam na některých místech museli hasiči ze stanic Příbram a Dobříš čerpat vodu ze zatopených objektů či odstraňovat popadané stromy.