Úterní první říjnový den se pravděpodobně stal nejteplejším dnem celého měsíce

REGION – Stanice ČHMÚ v Rudolci v úterý 1. října naměřila odpolední teplotu blížící se k 25 °C. Na jihu Moravy teploty dokonce vystoupaly až nad 25 °C, ale tím je pro letošek s pěknými skoro letními dny konec. Výrazné ochlazení zaznamenáme už během středy, polední teploty vystoupí ještě na 14/18 °C, ale odpoledne meteorologové očekávají studenou frontu doprovázenou deštěm a výrazným ochlazením.

Od čtvrtka tedy už nastane chladnější ráz počasí, ve čtvrtek má být proměnlivo spíše s velkou oblačností s místními přeháňkami a teplotami už jen 9/13 °C. Zatím pravděpodobně deštivými i na nejvyšších horských vrcholcích, ale asi by nějaké vločky např. na Sněžce překvapením nebyly. Páteční teploty budou o jeden stupeň vyšší, srážek bude během dne méně, ale oblačnosti hodně.

Nejdeštivější z celého prvního říjnového týdne pak má být sobota. Navíc se na studené frontě bude od severu dále ochlazovat – to přijde druhá vlna studeného vzduchu. Srážky už budou na horách přecházet ve sněhové. Denní maxima v sobotu budou ještě stejná jako v pátek, tedy 10/14 °C. Neděle pak už nabídne denní teploty pouze 7/11 °C, k tomu proměnlivá oblačnost s přeháňkami.

“Z nepříliš vábného víkendového počasí bude neděle sice chladnější, ale pocitově o něco málo příjemnější den. V příštím týdnu bude pokračovat chladné počasí, na jeho začátku očekáváme teploty 7/11 °C hodící se spíše do listopadu. Jako nejpravděpodobnější se nyní jeví, že chladno a k tomu zase i přeháňky se budou vyskytovat v celé pracovní části příštího týdne,” uvádí Meteocentrum.

Autor/zdroj: Meteocentrum.cz