První rallycross v Sedlčanské kotlině se jel bez diváků. Závodníky potrápilo počasí

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Areál Sedlčanské kotliny začíná znovu ožívat. V sobotu 5. června se tady jel letošní první oficiální závod pohárového seriálu Rallycross Cupu. Bohužel zatím se zákazem účasti diváků. Do závodu bylo přihlášeno v devíti soutěžních kategoriích celkem na 120 jezdců. Závodníky tak čekal nabitý program s nadupanou startovní listinou. Se závodem a jezdci si však pohrálo sobotní počasí.

Dopolední tréninky a rozjížďky se konaly za obrovského horka, při semifinále a finále se na kotlinu spustil velmi intenzivní déšť doprovázený hromy a blesky. Jezdci se však s počasím vypořádali bravurně. V průběhu celého dne nebylo o nádherné a dramatické souboje nouze. Za značnou škodu lze označit úmrtnost závodní techniky. Tolik odtahů na Rallycross Cupu dlouho nepamatujeme.

Kvůli intenzivnímu dešti se dlouho řešilo, jakým způsobem se jezdcům předají ceny. Nakonec  se poháry a další ceny předávaly na zakryté tribuně. Sice bez stupňů vítězů, ale s pozadím Sedlčanské kotliny. Při předávání se zjistilo, že ve výsledkových listinách jsou dobře uvedená startovní čísla, neseděla však jména – vlivem chyby v časoměřičském softwaru. Jezdci to však přešli s úsměvem.

Zdroj: Ralycross Cup
Ilustrační foto:
Autoklub RAC