První okusí led HC Zvírotice a Domino

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Fanoušci rekreačních hokejových mužstev mají už nejvyšší čas vytáhnout ze skříní klubové prapory, šály, bubny, trumpety a případně naladit svoje hlasivky. V sobotu 7. září totiž odstartuje na sedlčanském zimním stadionu 9. ročník Hobby turnaje o pohár starosty města Sedlčan. Turnaj tentokrát změnil úvodní hrací systém, mužstva jsou rozdělena do dvou skupin. Teprve na základě vzájemných utkání ve skupinách se po základní části rozdělí do čtyř výkonnostních lig. Cílem těchto změn je snaha vrátit turnaj z úrovně výkonnostní, zpět do roviny sportovně rekreační, čili hobby soutěže.

„Rozdělení do skupin v základní části turnaje vychází z výsledků loňského ročníku. Ve skupině A startuje šestnáct mužstev z první ligy a horní poloviny mužstev z ligy druhé. Skupina B pak čítá celkem patnáct týmů z dolní části druhé ligy a všechna mužstva z loňské třetí ligy. Měla by to být změna k lepšímu, i když jsme si vědomi, že některá mužstva s tím zpočátku nesouhlasila,“ řekl člen pohárové komise František Kadleček. Jako první vyjedou v sobotu ve dvě hodiny odpoledne na ledovou plochu hokejisté vítězného týmu z minulého ročníku, HC River Boys Zvírotice, soupeřem jim bude devátý tým loňské druhé ligy HC Domino.

Do turnajového ročníku 2013/2014 nastupuje letos dohromady 31 mužstev. Oproti minulému ročníku ukončilo činnost mužstvo Blackmilk Sedlčany, stejně tak se z turnaje odhlásilo mužstvo SK Cetos Příbram. O turnaj projevila zájem mužstva nová – Huroni Vršovice, jejichž základ budou tvořit bývalí hráči mužstva Blackmilk a nově přihlášené mužstvo Rybníkáři. Během měsíce září uvidí fanoušci celkem 47 turnajových zápasů. Dohromady za necelých osm měsíců by mělo být na sedlčanském zimním stadionu v Hobby turnaji odehráno 378 utkání.