První automatická prodejna ve středních Čechách byla otevřena v Hořovicích

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

HOŘOVICE – O posledním lednovém dnu byla slavnostně otevřena za účasti středočeské hejtmanky Petry Peckové první automatická prodejna COOP družstva Hořovice, která je pro zákazníky otevřena nepřetržitě sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. Nový koncept umožňuje zákazníkům nakupovat doslova kdykoliv. Pro nákup mimo standardní otevírací dobu je potřeba jen platební karta, bankovní identita a stažení speciální aplikace.

Podle slov Lukáše Němčíka, ředitele rozvoje a marketingu sítě COOP, se zákazníci mění a je tedy na čase, aby se obchody začaly jejich potřebám více přizpůsobovat. COOP se inspiroval u sesterských družstev ve Skandinávii, kde podobný druh prodejen funguje již řadu let. O bezpečnost se stará umělá inteligence a kamerový systém, který je napojen na pult centrální ochrany a řízen speciálním systémem, který se zároveň umí učit chování zákazníků.

Každý zákazník je jednoznačně identifikován prostřednictvím bankovní identity. Kdo chce v této prodejně nakupovat, musí si stáhnout aplikaci Contio a do ní se zaregistrovat. Pro vstup do obchodu použije QR kód ve svém mobilním telefonu. Vezme si košík a nakupuje, poté naskenuje svůj QR kód na čtečce pokladny. U pokladny naskenuje zboží, potvrdí nákup a zaplatí platební kartou nebo mobilním telefonem. Pro odchod z prodejny naskenuje opět QR kód z aplikace.

Zdroj/foto: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com