Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Měsíc prosinec definitivně uťal sezonní práce, nezaměstnaných tak přibylo

SEDLČANSKO – Prosincové počasí definitivně ukončilo v regionu sezonní práce, což se ve výsledku projevilo i na míře nezaměstnanosti. V evidenci Úřadu práce (ÚP) tak v mikroregionu Sedlčanska přibylo v prosinci 106 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti listopadu míru nezaměstnanosti o sedm desetin na 2,5 procenta. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci prosince evidováno 353 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 221 volných pracovních míst, což je oproti listopadu o 52 méně. Nové údaje vyplývají z aktuálních prosincových dat Úřadu práce ČR.

Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo nejvíce lidí bez práce v Milešově (8,2%), Osečanech (5,8%) a v Dublovicích (4,1%). Nulovou mírou nezaměstnanosti se mohla nadále chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta Radíč (0,7%). V Sedlčanech bylo ke konci prosince bez práce 116 lidí při míře nezaměstnanosti 2,6 procenta počtu 107 volných míst. V Sedlci-Prčici dosáhla v prosinci míra nezaměstnanosti 2,1 procenta při počtu 37 lidí bez práce a 35 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu 17 lidí bez práce stoupla na 2,3 %.