Profesionální hasiči ze Sedlčan mají nový ventilátor, finančně na něj přispělo město

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – V pondělí 19. září se na stanicích HZS Středočeského kraje v Dobříši a Sedlčanech uskutečnilo slavnostní předání nového zařízení pro odvětrávání kouře a nebezpečných plynů. V rámci projektu zvýšení akceschopnosti jednotek HZS Středočeského kraje, na kterém se finančně podílela města Dobříš a Sedlčany, byl pořízen bateriový přetlakový ventilátor LEADER BatFAN 3Li+.

Přetlakový ventilátor je poháněn elektrickým pohonem s lithiovou baterií. Kapacita baterie umožňuje, aby zařízení pracovalo na plný výkon 50 minut, při snížení výkonu se doba nasazení prodlužuje. V případě, že by ani tyto časy nestačily, je možné ventilátor připojit do elektrické sítě, čímž se zároveň i dobíjí baterie. Elektrický ventilátor je oproti motorovým výrazně tišší.

V dopoledních hodinách se předání na stanici v Sedlčanech zúčastnili starosta města Ing. Miroslav Hölzel a ředitel příbramského územního odboru plk. Ing. Tomáš Horvát. Celková pořizovací cena jednoho bateriového přetlakového ventilátoru byla 165 tisíc korun, přičemž město Sedlčany přispělo částkou 120 000 Kč, zbytek byl doplacen z finančních prostředků HZS Středočeského kraje.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje