Prodloužený víkend přinese další ochlazení, déšť a místy nad 400 m i srážky sněhové

V pátek se bude přesouvat ze střední Evropy k jihovýchodu tlaková níže. V jejím týlu k nám pronikne studený vzduch od severu. O víkendu se bude přesouvat přes střední Evropu od západu oblast vysokého tlaku vzduchu, později bude postupovat přes naše území okluzní fronta od západu. V pátek má být zataženo až oblačno, na většině území občas déšť, odpoledne od západu proměnlivá oblačnost a místy přeháňky, postupně nad 400 m smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty 5 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 7 °C. Zpočátku mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, zejména na východě kraje místy s nárazy kolem 15 m/s. Sobota nabídne proměnlivou oblačnost, místy dešťové nebo smíšené, nad 400 m většinou sněhové přeháňky. Později od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. V noci kolem nuly, přes den teploty 2 až 5 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s.

Ani v neděli se moc neohřejeme. Zpočátku má být polojasno, od západu přibývání oblačnosti a místy sněžení nebo déšť se sněhem, které bude přecházet do deště. Noční teploty půjdou pod nulu až na -3 °C, k ránu od jihozápadu mírné oteplování. Nejvyšší denní teploty 2 až 5 °C, k večeru od jihozápadu oteplování. Slabý jižní 1 až 4 m/s se bude k večeru hlavně v jihozápadní polovině území kraje měnit na mírný jihozápadní až západní 2 až 6 m/s.

Zdroj: ČHMÚ
Ilustrační foto: pixabay