Pro Martina Macíka a Dakar 2023 vzniká v sedlčanských dílnách nový závodní kamion

SEDLČANY – Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology i letos pracují na výrobě několika nových vozů. O závodní stroje, postavené partou českých dakarských vývojářů, začíná být značný zájem.

Tento týden si nizozemský Fireman Dakarteam v Sedlčanech převzal Arnošta – kamion, ve kterém na minulém Dakaru zažil premiéru v dresu týmu Big Shock! Racing pilot Martin Šoltys. „Včera jsme se rozloučili s Arnoštem, máme radost, že je v dobrých rukou. Na příští Dakar poveze posádku Fireman Dakarteamu. Pilot Richard de Groot už se stihl v Sedlčanech několikrát projet. Na první pohled je vidět, že si Richard s Arnoštem budou rozumět,“ řekl pilot Martin Macík.

Nikoho asi nepřekvapí, že Martinovi Macíkovi, který už se chystá na svůj 11. dakarský start, budou během příštího ročníku dělat společnost osvědčení spolujezdci – navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda. Česká kamionová posádka už má na svém kontě 4. místo z roku 2021. Nový vůz, v němž se prožene Dakarem 2023, se právě staví. le není jediným kamionem, na kterém se teď v Sedlčanech pracuje.

„Minulý rok jsme nastartovali neuvěřitelné tempo, které stále držíme. Mám radost, že je o naši techniku takový zájem, ale musíme dělat několik správných rozhodnutí najednou, abychom všechno zvládli a na Dakaru uspěli jak se svou posádkou, tak s klientskou technikou. Tento rok pracujeme rovnou na třech speciálech, dvou s dieslovým agregátem a jednom elektrickém, se kterým jsme začali už v minulých letech,“ říká Martin Macík starší, šéf MM Technology.

  Dakarští závodníci se setkají na soustředění v Sedlčanech. Fanoušci budou u toho

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing