Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Příznivé září s mírou nezaměstnanosti nijak nepohnulo, stále zůstává 1,8%

SEDLČANY – Z meteorologického hlediska první podzimní měsíc se nijak neprojevil na zářijové míře nezaměstnanosti. Ta se stejně jako v srpnu drží na 1,8%. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci září z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 247 lidí bez práce. V porovnání se srpnem to znamenalo snížení počtu nezaměstnaných o šest lidí. Ke stejnému datu (30. září 2018) bylo na Sedlčansku 260 volných míst, což je o 46 více než na konci srpna.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že zářijová poptávka po zaměstnancích byla o 23 vyšší, než byla koncem září momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (125), dále v Sedlci-Prčici (47) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byly koncem září tři obce, kde procentuální počet nezaměstnaných dosáhl vůči počtu obyvatel tři a více procenta (Prosenická Lhota (rovná tři procenta), (Kňovice 3,3%) a Milešov (3,4%).

Naopak nejméně lidí bez práce bylo koncem září letošního roku v obcích Křepenice (0,0%), Radíč (0,7%) a Příčovy (0,9%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v září nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,0 procenta (pokles oproti srpnu o jednu desetinu procenta). Následují Sedlčany (1,9%), kde míra nezaměstnanosti zůstala stejná jako v srpnu a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosahovala v září 1,8 procenta, což je pokles míry nezaměstnanosti oproti srpnu o 0,2%.