Přijďte oslavit 1. máj do Petrovic, tentokrát v červenci! Koná se tu sraz veteránů

PETROVICE – Sobota 4. července bude na petrovickém náměstí od rána patřit třetímu ročníku srazu veteránů. Akce, která se měla původně konat na prvního máje, se tak ze známých důvodů koná až o dva měsíce později. Na náměstí čeká diváky výstava veteránů, bohatý kulturní program, rozhovory s motoristickými osobnostmi a různé soutěže.

Jednou z nich bude i soutěž o nejlepší dobové oblečení k danému typu vozidla. “Vítěz získá pohár starosty obce Petrovice u Sedlčan. Následně se vozidla vydají na orientační okružní jízdu s cílem v jihočeském Kovářově. Trasa vede ze startu v Petrovicích přes Krásnou Horu, Milešov, Hrejkovice, Klisinec do Kovářova,” uvádějí pořadatelé sobotního srazu.

Délka soutěžní trasy je cca 65 km a vede převážně po málo frekventovaných silnicích s kvalitním živičným povrchem. Účastníci budou v průběhu jízdy plnit dovednostní a vědomostní soutěžní úkoly. Také v jihočeském Kovářově proběhne stejný program jako v Petrovicích, a to včetně předání poháru starosty obce, tentokrát Kovářova.