Příčinou požáru v přístavku budovy byla technická závada prodlužovacího kabelu

MILEŠOV – K požáru recepce kempu v Trhovkách vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje v sobotu 23. března krátce po poledni profesionální jednotku z hasičské stanice Sedlčany, velitele čety z centrální hasičské stanice Příbram a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Milešov, Klučenice, Krásná Hora nad Vltavou a Solenice. První jednotka, která dorazila na místo zásahu, potvrdila požár v přístavku u dvoupodlažní budovy.

Osoba přítomná na místě provedla před příjezdem jednotek prvotní zásah ručním hasicím přístrojem, čímž zabránila dalšímu šíření požáru. Hasiči při průzkumu termokamerou objevili skrytá ohniska v podbití střechy přístavku, pod nímž se nacházelo ohnisko požáru. Proto rozebrali část konstrukce střechy a skrytá ohniska uhasili. Velitel zásahu v 13.10 hodin oznámil lokalizaci a o čtvrt hodiny později také celkovou likvidaci požáru.

Pak předal místo události správci objektu s nařízenou jedenáctihodinovou dohlídkou. Vyšetřovatel příčin požárů stanovil výši škody na dvacet tisíc korun. „Majetek, který se zejména díky včasnému zásahu ručním hasicím přístrojem podařilo uchránit, odhadl na deset milionů korun. Jako příčinu stanovil technickou závadu prodlužovacího kabelu,“ uvádl HZS Středočeského kraje.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje