Přichází znovu víkendové oteplení, v neděli tak může být odpoledne až +14 °C

REGION – Únorové počasí pokračuje ve svých téměř pravidelných výkyvech, kdy se s týdenní pravidelností střídají teplá a chladnější období. S blížícím se koncem tohoto týdne se tak opět oteplí. Už od soboty k nám začne pozvolna pronikat teplejší vzduch od jihozápadu, ale v nížinách se to zatím příliš neprojeví. Maximální teploty budou podobně jako v pátek mezi 5 °C a 9 °C. V neděli bude příliv teplého vzduchu od Atlantiku dál zesilovat.

“Nejvíce bychom to měli pocítit v jižních, středních a západních Čechách, kde by se mohla teplota vyšplhat až ke 14 °C a nedají se ve vhodných lokalitách vyloučit i mírně vyšší teploty. Velmi vysoké teploty budou pokračovat i v pondělí s maximy převážně mezi 9 a 13 °C. Zajímavá budou i noční minima z neděle na pondělí, je možné, že se na některých stanicích v Čechách teplota neklesne ani pod 10 °C,” uvádí Meteocentrum.cz.

Ochlazení přinese studená fronta, za kterou už k nám v úterý pronikne o trochu chladnější vzduch od západu. Na hory by se mělo vrátit sněžení, do nižších poloh dešťové přeháňky. Ale teploty zůstanou na únor stále vysoké. V nížinách se prakticky až do konce příštího týdne budou pohybovat kolem pěti stupňů Celsia. O příštím víkendu očekávají meteorologové opět mírné oteplení s teplotami kolem devíti stupňů nad nulou.