Přibývalo lidí bez práce, na Sedlčansku jich bylo ke konci prosince víc jak pět stovek

SEDLČANY – Lidí bez práce na Sedlčansku v prosinci opět přibylo, uvádí to data Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci prosince z celkového počtu 14 080 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 530 lidí bez práce. Prosincová míra nezaměstnanosti se oproti listopadu zvedla o pět desetin na tři a půl procenta. Ke konci prosince bylo na Sedlčansku 275 volných míst, což je o 30 více než v listopadu 2020.

Jak vyplývá z prosincových dat Úřadu práce ČR, tak nejvíce volných míst bylo na konci prosince v Sedlčanech (186) při míře nezaměstnanosti 3,8 procent a počtu 177 lidí bez práce. V Sedlci-Prčici bylo ke konci prosince deset volných míst při míře nezaměstnanosti 2,9 procent a počtu 56 lidí bez práce. V městě Krásná Hora nad Vltavou bylo na konci prosince jedno volné místo při míře nezaměstnanosti 2,5 procent a počtu 22 lidí bez práce.

Z obcí regionu měly v prosinci nadprůměrnou míru nezaměstnanosti Milešov (7,4 %), Vysoký Chlumec (5,9 %) a Dublovice (5,1 %). Na opačné straně prosincové tabulky míry nezaměstnanosti v obcích Sedlčanska měla nejméně nezaměstnaných Jesenice (1,3 %). Následovaly Nalžovice (2,0 %), Osečany a Petrovice Nalžovice (shodně 2,2 %). Nezaměstnanost mírně stoupla podle analytiků jen proto, že postižené sektory propouští nebo drží zaměstnance jen díky státní podpoře.

Zdroj: Úřad práce ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com