Přibývá nájezdů houbařů do lesů. Policisté se zaměřují na porušování zákazů vjezdu

REGION – S nástupem houbařské sezóny se objevuje více motorových vozidel u lesů, na tuto skutečnost reagují policisté, kteří se zaměřují na porušování zákazů vjezdu. Někteří nevědí, že i když se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do nich vjíždět ani v nich motorovými vozidly stát. Ve správním řízení jim pak hrozí pokuta ve výši až pěti tisíc korun. Řidiči také nesmí zastavit a stát na silniční vegetaci, což jim ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích.

“Na místě pak mohou hlídky uložit pokutu až dva tisíce korun. O víkendu vyjížděli dobříšští policisté na několik oznámení týkající se špatného parkování u lesů. Během letošního roku řešili policisté v Chráněné krajinné oblasti Brdy celkem 146 porušení zákazu vjezdu a 101x neoprávněné parkování, jeden řidič byl pod vlivem drog, dva pod vlivem alkoholu a jeden neměl řidičské oprávnění,” informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Jen během září, kdy začala houbařská sezóna, udělili příslušníci policie 41 pokut za špatné parkování a 36 pokut za porušení zákazu vjezdu. Při opouštění vozidla by mělo být navíc základním pravidlem zkontrolovat, zda na viditelném místě nejsou zanechané nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon přilákají pozornost zlodějů, působí to na ně jako magnet. Příbramští policisté se pohybují v terénu, kontrolují mimo jiné i zabezpečení aut a dohlíží na veřejný pořádek a silniční provoz.