Při 131 červnových nehodách se 31 lidí lehce zranilo a dvě osoby zahynuly

REGION – Za první pololetí letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 666 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 147 nehod méně. Zemřely dvě osoby, 15 lidí utrpělo těžké zranění a 125 osob poranění lehčího charakteru. V měsíci červnu řešili příslušníci policie 131 nehod. Jeden člověk skončil v nemocnici s těžkým zraněním a 31 osob s lehkým poraněním. Bohužel dvěma lidem vyhasl život na silnici I/4 v katastru obce Milín.

“Devětasedmdesátiletá řidička přejela dne 12. června náhle do protisměru, kde narazila do nákladního a poté ještě do osobního vozidla. Žena a o rok starší spolujezdec podlehli svým zraněním na místě. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu,” uvedla k dopravní statistice policejní mluvčí Monika Schindlová.

Celkem 23 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku se jedná o 160 těchto srážek. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která dosáhla 7,5 milionu korun. Nadále pokračují dopravně bezpečností akce, která souvisí s odjezdem na prázdniny. Během minulého víkendu zastavily na Příbramsku policejní hlídky 111 vozidel, zjistily u dvaceti motoristů přestupkové jednání a na pokutách policisté vybrali téměř šest tisíc korun.