Prezident ČR Václav Klaus lyžoval na Monínci a tuze si areál pochvaloval

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

MONÍNEC – Středočeský lyžařský areál Ski Relax Monínec v úterý 12. ledna  navštívil prezident České republiky Václav Klaus a byl zde nadmíru spokojen. Společně s ostatními návštěvníky areálu si zalyžoval na 1200 metrů dlouhé sjezdovce a následně poobědval a pohovořil nejen s provozovateli  areálu, ale i s dalšími lyžaři a návštěvníky. Ideální podmínky pro lyžování tak kazila jen dopolední mlha, která kolem poledne ještě víc zhoustla.

Václav Klaus, na rozdíl od poslední lednové návštěvy v minulém roce, nepřijel na Monínec s celým hradním týmem, ale jen s nezbytným ochranným doprovodem a ředitelkou sekretariátu. „Jezdím sem rád, mám rád místní krajinu,“ komentoval návštěvu Monínce Václav Klaus. Prezident zdejší kraj zná dobře, na Táborsku vlastní rekreační chalupu.

„Pan prezident byl spokojený a řekl, že se k nám rád vždy vrací.  Je to pro nás velká čest, když nás Václav Klaus navštíví a zajede si sem  zalyžovat,“ řekl vedoucí Ski Relax areálu Jaroslav Krejčí. Společně s prezidentem tu zpočátku dopoledne lyžovalo jen několik desítek návštěvníků, postupem času, jak se zpráva rychle roznesla, lyžařů i lidí bez lyží přibývalo. Pro podpis si přišly i děti z klánovické základní školy, které právě v hotelu pobývají na škole v přírodě.