Přestupní terminál byl dokončen v termínu. V plném provozu má být od 2. prosince

SEDLČANY – Přibližně po devíti měsících od zahájení výstavby zmizely ve čtvrtek 31. října na staveništi přestupního terminálu v ulici Pod Potoky zábrany omezující vstup na stavbu. Přestupní terminál tak byl dokončen v požadovaném termínu, kolaudace jednotlivých částí terminálu (haly, komunikací a dopravních staveb včetně parkoviště) proběhnou v průběhu nadcházejícího listopadu.

Cestující veřejnost by měla začít naplno využívat přestupní terminál od pondělí 2. prosince. Ještě ve čtvrtek tu bylo možné vidět zaměstnance dodavatele, kteří dočišťovali podlahu odbavovací haly a vše připravovali na předání stavby. Samotný vnitřek odbavovací haly působí poměrně stroze, kromě napevno zabudovaných dřevěných lavic a červených schránek na úschovu zavazadel je zatím prázdný.

Před uvedením do plného provozu by se v hale měly objevit ještě prodejní automaty. Působivá jsou v hale velká asymetricky umístěná svítidla na stropě. Součástí haly je v zadní části se samostatným vchodem i místnost úschovny kol s nezbytnými háky pro zavěšení. V zadní části se nacházejí také toalety a v prvním podlaží kancelář dispečera a denní místnost pro řidiče s kuchyňkou.