Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Premiér Babiš při návštěvě Středočeského kraje zavítal i do Domova Sedlčany

STŘEDNÍ ČECHY – Do Středočeského kraje zavítal v úterý 25. února 2020 v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové předseda české vlády Andrej Babiš. Na některých místech jeho cesty ho doprovázel i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Prvním navštíveným místem Středočeského kraje se stala nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Z nemocnice pokračoval premiér do Integrované střední školy technické v Benešově.

Tady si prohlédl pracoviště výuky budoucích elektrikářů a dílen mechaniků s výukou robotiky a zúčastnil se besedy se studenty. Poté premiér v doprovodu středočeské radní pro sociální věci Anety Heřmanové navštívil Domov seniorů v Sedlčanech, který je s kapacitou 186 lůžek a 114 lůžek pro osoby s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demencí největším zařízením tohoto typu ve středních Čechách. Kraj do vybavení tohoto domova investuje ročně ze svého rozpočtu mnoho milionů korun.

Kraj také plánuje provést zateplení budov v celkové hodnotě 60 milionů korun. Vzhledem k tomu, že do zařízení přicházejí klienti, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou a zdravotní péči, by toto zařízení, jak informovala premiéra radní A. Heřmanová, potřebovalo navýšit počet personálu, především pak všeobecných sester, kterých je na trhu nedostatek. S tamními klienty se premiér po krátké prohlídce domova naobědval a s některými z nich si popovídal.

Došlo i na předání darů, které mnohé z nich i vedení domova potěšilo. „V domově  mají skvělou paní ředitelku,“ pochválil premiér Andrej Babiš po skončení své návštěvy a diskuse se seniory vedení domova. „Hlavní role krajů je investovat do domovů seniorů a je třeba ještě řešit také personální otázku. Přece jen zdejší ošetřovatelky nemají tolik peněz jako zdravotní sestřičky, a přitom jejich práce je velmi náročná,“ podotkl a dodal: „O tom jsme tady debatovali a bylo to fajn.“

Zdroj/foto: Středočeský kraj