Překonají Sedlčany svůj vlastní rekord?

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 3 roků, 3 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Letos se již podesáté Městská knihovna se svými partnery připojuje k celostátní kampani Den pro dětskou knihu. Samozřejmě jak jinak než bohatým programem na sedlčanském náměstí TGM a tradičním pokusem o rekord. Na rozdíl od předchozích devíti ročníků, kdy se vždy jednalo o rekordy v nových disciplinách, se tentokrát pořadatelé sympaticky rozhodli o překonání vlastního rekordu z roku 2007. Kromě zmíněného pokusu o překonání rekordu čeká na všechny i pestrý doprovodný program. Akce je naplánována na sobotu 26. listopadu se začátkem v patnáct hodin.

Vytvoření rekordu v roce 2007 - archivní foto: Ladislav Havel
Vytvoření rekordu v roce 2007 – archivní foto: Ladislav Havel

“Přijďte se spolu s námi pokusit o nový český rekord a zároveň překonat sami sebe, a to v disciplíně ‘Nejvíce lidí s knihou Josefa Lady’. Stálí návštěvníci této akce si jistě vzpomenou, že v této kategorii jsme certifikát získali hned v prvním ročníku. Tenkrát nás branou prošlo 620. Bude nás letos více? Můžete se těšit na kapelu Repete, prezidenta agentury Dobrý Den Miroslava Marka, vnuka Josefa Lady, křest kresby betlému Pavla Hejhala a další,” uvádí pozvánka sedlčanské knihovny. Závěrem dojde na slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní průvod sedlčanských ochotníků.