Přehradní nádrže Orlík a Slapy i v polovině července mají všude vodu na jedničce

REGION – Červenec se přehoupl do své druhé poloviny a období letních dovolených a prázdnin je v plném proudu. Oproti předchozím letům se zatím nedostavily výrazné letní teploty, které by přímo vybízely ke koupání (teplota vody na Slapech a Orlíku 22 °C), na druhou stranu chladnější počasí sice není pro koupání přímo ideální, ale přispívá k udržení dobré kvality voda v rybnících a nádržích.

Začátkem 29. týdne hygienici provedli na většině kontrolovaných a sledovaných koupacích oblastech a přírodních koupalištích pravidelné kontrola spojená s odběrem vod. “Situace je především výborná na nejvýznamnějších hojně navštěvovaných oblastech, koncentrovaných na březích vodních nádrží Orlík a Slapy, průhlednost vody dosahuje i více jak tři metry a obsah fytoplanktonu, konkrétně sinic, je zatím nízký,” uvedli středočeští hygienici.

Kvalita vod je na podstatné části sledovaných přírodních koupališť a koupacích oblastech hodnocena stupněm 1, to se týká také letovisek Měřín, Nová Rabyně, Stará a Nová Živohošť, Žďáň a Županovice na na Slapské přehradní nádrži. A dále rekreačních lokalit Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí na Orlické přehradní nádrži. Na jedničce je koupací voda také v koupališti SR Kymevo Hrachov. Pilský rybník stále není v provozu, hygienici tak tady kontrolní odběry neprováděli.

Zdroj: KHS Středočeského kraje
Ilustrační foto:
pixabay.com