Praze je lepší se v pondělí vyhnout, protest zemědělců může zablokovat příjezdové trasy

STŘEDNÍ ČECHY – Praha a Středočeský kraj prosí obyvatele, aby v pondělí 19. února do metropole, pokud možno, automobily vůbec nejezdili a případně využili vlaky. Zatím nejsou známy příjezdové trasy zemědělské techniky do hlavního města Prahy, protože původně avizované trasy neplatí. Policie upozornila organizátory, že řidiči traktorů nesmí vjet na dálnici a policie jim v tom bude aktivně bránit, shromaždiště na dálnicích jsou proto zcela nepřijatelná.

V této souvislosti lze předpokládat výrazná zpoždění autobusových spojů na příjezdech do Prahy, v případě trvalé blokády některých komunikací může dojít i k dočasnému odklonu některých regionálních linek. S ohledem na povahu omezení, kdy nelze přesně predikovat rozsah a dobu omezení, věnujte tedy prosím zvýšenou pozornost oficiálním informačním kanálům systému PID – konkrétně webové stránce www.pid.cz/zmeny/ a informací v aplikaci Lítačka v sekci Mimořádnosti.

Traktory by měly do Prahy dorazit kolem 6.00 hodin ráno a jejich odjezd od ministerstva zemědělství organizátoři nově plánují až v 15.00 hodin. Rozsah akce však může město dopravně ochromit ještě i do nočních hodin, než se zablokovaná doprava a samotné traktory postupně rozpohybují a vyjedou ven z města. Další již avizované shromáždění by se mělo uskutečnit na Malostranském náměstí a mohlo by se konat každý skoro celý den od pondělí 19. do čtvrtka 22. února.

Nově oznámené trasy nájezdů do Prahy:

kliknutím zvětši

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay