Pracovní nářadí se pro zloděje v posledních měsících stává častým a žádaným artiklem

PŘÍBRAMSKO – Policisté se potýkají s krádežemi nářadí. To je v poslední době velmi častou komoditou, na kterou se zloději zaměřují. Různé pracovní stroje, nářadí, náčiní a pomůcky se v posledních měsících stávají velice častým a žádaným artiklem, a to i v kriminální rovině. Důvodem je bezesporu nárůst cen po covidovém období a zřejmě i nedostatek těchto věcí. S podobnou trestnou činností se potýkají policisté i na Příbramsku.

„Jen v tomto týdnu se na policisty obrátili tři občané, kteří jsou v roli poškozených. Nejvyšší škodu způsobil neznámý zloděj muži, který měl spoustu nářadí ve svém Peugeotu zaparkovaném vedle domu. Přes noc mu z auta vybral věci za víc jak sedmdesát tisíc korun. Muž přišel například o elektrocentrálu, úhlovou brusku, aku vrtačku, elektrickou vrtačku, ruční nářadí a další věci, ale také o bourací kladivo, jehož hodnota byla 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Dalšími poškozenými byli majitelé garáže a ještě nedostavěného bytového domu. Z garáže, která je na soukromém pozemku, si neznámý zloděj, kromě např. autobaterií či gola sady, odnesl i křovinořez. Hodnota odcizených věcí byla téměř dvacetitisícová. Majiteli rozestavěného domu vznikla „návštěvou“ neznámého pachatele také téměř dvacetitisícová škoda. Poškozený nyní postrádá zhruba dvě stě metrů kabelů na 380 voltů, ale například i hydroizolaci.

Z bagru, který byl na pozemku u domu si vzal led svítilnu za 500 korun a ještě si z pracovního stroje odčerpal zhruba padesát litrů nafty za téměř dva tisíce korun. „Na všech těchto případech policisté pracují a provádějí šetření vedoucí k jedinému – dopadení těch, kteří skutky spáchali. Těm hrozí, v případě vypátrání obvinění z trestného činu krádeže a před soudem až dvouletý trest,“ dodala v tiskové zprávě mjr. Mgr. Vlasta Suchánková z krajského oddělení tisku a prevence.

Ilustrační foto: PČR