Pozitivně testovaných osob na Sedlčansku jsou stále víc jak dvě stovky

REGION – Ve Středočeském kraji přibylo k 13. lednu 1385 osob s pozitivním testem na covid-19. Rizikové skóre PES ve středních Čechách se i nadále drží na pátém stupni rizika. V regionu Sedlčanska bylo k 12. lednu 206 osob s pozitivním testem. Z toho 45 ve věku nad 65 let a 18 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo sedm osob hospitalizovano. Přímo v městě Sedlčany bylo k 12. lednu 62 osob s pozitivním testem.

Z dalších měst Sedlčanska bylo k 12. lednu v Sedlci-Prčici 24 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou dva. Z dalších obcí bylo v Dublovicích pozitivně testovaných 19 osob, v Jesenici a Kosově Hoře 13, Nechvalicích 12, Nedrahovicích 11, Klučenicích 9, Petrovicích a Nalžovicích 7, Svatém Janu, Radíči a Počepicích 6 a pět ve Vysokém Chlumci. V ostatním obcích regionu počty pozitivně testovaných nepřekročily čtyři osoby. Prosenická Lhota a Milešov měly k 12. lednu nulu.

Ilustrační foto: pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR a nově (od 16. 12.) také metodou antigenních testů. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci.