Pozitivně testovaných osob bylo k 4. dubnu v regionu Sedlčanska stále přes 250

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANSKO – V regionu Sedlčanska (ORP Sedlčany – 22 obcí) bylo k půlnoci 4. dubna 258 osob s pozitivním testem, z toho 54 ve věku nad 65 let a dalších 17 ve věku nad 75 let. Ke stejnému datu bylo v nemocnici hospitalizováno pět osob. Přímo v městě Sedlčany (včetně osad) bylo k 4. dubnu 109 osob s pozitivním testem. Z dalších měst Sedlčanska bylo k 4. dubnu v Sedlci-Prčici 17 pozitivně testovaných a v Krásné Hoře nad Vltavou 28.

V jednotlivých obcích regionu měla k 4. dubnu nejvíce pozitivně testovaných osob obec Svatý Jan (18). Následují obce Dublovice a Petrovice (shodně 12), Kosova Hora a Prosenická Lhota (shodně 10), Nedrahovice (8), Milešov (7), Vysoký Chlumec (6), Nalžovice (5), Počepice (4), Jesenice, Klučenice a Nechvalice (shodně 3), Křepenice (2) a Osečany (1). Nulu měly k 4. dubnu z regionu Sedlčanska čtyři obce – Kňovice, Příčovy, Radíč a Štětkovice.

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že případně mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Navíc všechny údaje běžně podléhají zpětným revizím a proto se v dalších dnech mohou měnit.

Ilustrační foto: pixabay.com