Pozitivně testovaných na Sedlčansku nadále ubývá. Ale ne tak rychle, jak bychom si přáli

SEDLČANSKO – Vývoj epidemie covidu-19 na Sedlčansku v posledních dnech kolísá, přesto osob s pozitivním testem nadále v regionu ubývá. Podle posledních zveřejněných dat Ministerstva zdravotnictví ČR bylo k 23. listopadu v regionu Sedlčanska (zahrnuje 22 obcí) celkem 204 lidí s pozitivním testem na covid -19.

Stále se však úplně nedaří snižovat počty pozitivně testovaných seniorů nad 65 let, z celkového počtu tvoří dvě pětiny (89). Z celkového počtu pozitivních osob k 22. listopadu připadalo na město Sedlčany 88 lidí s pozitivním testem. Z dalších obcí a měst bylo ke stejnému datu v Sedlci-Prčici 23, Dublovicích 13, Vysokém Chlumci 11, Kosově Hoře a Svatém Janu shodně devět.

Dále v Počepicích osm, Nalžovicích šest, Krásné Hoře a Klučenicích pět, Petrovicích, Nedrahovicích, Osečanech a Milešově shodně čtyři, Prosenické Lhotě a Příčovech shodně po třech, Nechvalicích a Jesenici shodně po dvou, Křepenicích a Kňovicích po jednom. Ve dvou obcích regionu (Radíč a Štětkovice) nebyly k výše uvedenému datu pozitivně testované osoby.

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví
Ilustrační foto:
pixabay.com

Poznámka: Čísla neukazují počet nově nemocných (i když třeba mají neschopenku), ani nakažených, ale počet pozitivních testů zjištěných metodou PCR. To znamená, že mohou obsahovat duplicity (lidi opakovaně testované) a pozitivita testů automaticky neznamená stav nemoci. Stejně tak je potřeba vzít v úvahu fakt, že v Sedlčanech je největší Domov seniorů ve Středočeském kraji.