Poutáte se při jízdě v autě? Policisté při kontrolách zjistili, že dost řidičů tak nečiní

STŘEDNÍ ČECHY – Celý pracovní týden od 6. do 10. března se věnovali nejen středočeští policisté, ale policisté po celé republice kontrolám poutání řidičů bezpečnostními pásy. Neopomněli ale ani další kontroly dodržování pravidel silničního provozu. Středočeští policisté se zaměřili na rychlost jízdy v obci, ale i na dálnici, kontrolám toho, zda řidiči před jízdou nepožili alkohol nebo jiné návykové látky nebo například telefonování za jízdy. Zajímal je i technický stav vozidel a dálniční známky.

Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na našich silnicích. Během celého týdne policisté zkontrolovali 2184 vozidel, motocyklů a jejich řidičů. Celkem zjistili 534 dopravních přestupků, kdy převážnou většinu z nich vyřešili na místě blokovou pokutou v celkové výši téměř 206 tisíc Kč. Dohromady 141 nepoužilo bezpečnostní pásy.

„Celkem 73 řidičů překročilo nejvyšší dovolenou rychlost, šest řidičů před jízdou požilo alkohol a devět řidičů užilo jiné návykové látky. 39 řidičů za jízdy telefonovalo nedovoleným způsobem. 98 jich mělo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu a 46 řidičů vyjelo na dálnici bez dálniční známky. Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akci je upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti a porušování dalších pravidel v silničním provozu přináší,“  uvedl Pavel Truxa, tiskový mluvčí PČR.

Zdroj/foto: Policie ČR