Postupné vypínání vysílačů se standardem DVB-T začíná už 27. listopadu

REGION – Ve středu 27. listopadu dojde k prvnímu vypnutí DVB-T vysílačů Žižkov a Cukrák. Vysílání České televize (multiplex 1) tak všichni ti, kteří mají nasměrovanou anténu na vysilač Cukrák a nebudou mít DVB-T2 televizi či DVB-T2 set-top box, od tohoto data nenaladí. V případě multiplexu 2 a multiplexu 3 skončí DVB-T vysílání z téže vysílačů (Cukrák a Žižkov) k 15. lednu 2020.

Radovat se ani moc nemohou ani ti, kterým anténa míří na Sedlčansku na vysílač pozemního vysílání Votice-Mezivrata. Čas na nákup DVT-B2 televizoru či set-top boxu mají v případě sledování programů multiplexu 1 jen 7. ledna 2020. V případě sledování programů multiplexu 2 z antény nasměrované na vysílač Votice- Mezivrata a multiplexu 3 skončí DVB-T vysílání 22. ledna.

Veřejnoprávní multiplex 1 zahrnuje programy stanic ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT24 a ČT:D/ČT art. Na multiplex 2 naladíme celoplošně šířené programy stanic TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima COOL a TV Barrandov. A konečně na multiplexu 3 jsou to programy Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, Barrandov KRIMI, Kino Barrandov, TV Šlágr, Óčko, Óčko Star a Televizí Seznam.