Poslední letošní kontrola kvality koupacích vod odhalila významný rozvoj sinic

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – V 34. týdnu hygienici provedli poslední plánovanou kontrolu kvality vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech. Rychle se blíží konec srpna a s ním i konec prázdnin a konec letní rekreační sezóny. Podle výsledku vzorků, odebraných v průběhu předminulého a minulého týdne byl na některých lokalitách potvrzen významný rozvoj sinic.

Jednalo se o koupací oblasti přehradní nádrže Orlík a část lokalit Slapské přehrady. Na všech koupacích profilech přehradní nádrže Orlík jsou sinice stále na takových počtech, že kvalita vody je hodnocena nadále stupněm 3. Tento stav přetrvává i v koupací oblasti Stará Živohošť. Ke zhoršení kvality vody došlo i na Pilském rybníku u Sedlce-Prčice.

Vzhledem k rozvoji sinic je i na této lokalitě hodnocena kvalita vody stupněm 3. V oblasti Županovic na přehradní nádrži Slapy došlo od minulého týdně k výraznému rozšíření obsahu sinic a v současné době je voda v této lokalitě nevhodná ke koupání. Ostatní koupací oblasti v této nádrži jsou aktuálně hodnoceny stupněm 2.

Zdroj: KHS Středočeského kraje
Ilustrační foto:
pixabay.com