Pondělní ráno bylo ještě mrazivé, následně se oteplí a sníh z nížin postupně zmizí

REGION – V Česku už řadu dní panuje zimní počasí s častým sněžením. Teploty ale nebyly až na výjimky nijak mimořádně nízké. To se ale změnilo už v sobotu, kdy k nám pronikl podstatně chladnější vzduch.Neděle i pondělí přinesly na Sedlčansku ranní teploty kolem -4 °C. V severovýchodní části Moravy ale bylo ráno mrazivé, až -26 °C.

Už v pondělí čekají meteorologové především v západní polovině Česka změnu, neboť přes naše území začne od západu postupovat okluzní fronta. Příchod oteplení bude provázený i sněžením, které bude postupně přecházet v déšť, ten může být i mrznoucí. V nižších polohách začne sníh rychleji ubývat a pravděpodobně sníh z nížin postupně zmizí.

“Od středy očekáváme nástup proměnlivého počasí s denními teplotami v nižších polohách lehce nad nulou, od středy do pátku počítáme s maximy okolo 5 °C, o víkendu spíše o něco níže, ale stále nad nulou, tedy někde okolo 1 až 4 °C. Předběžný výhled ukazuje, že nás od soboty 23. ledna až do konce měsíce čeká proměnlivé počasí, četné srážky a teploty nad nulou,” uvádí Meteocentrum.

Zdroj: Meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com