Policisté zachránili v Sedlci-Prčici starší ženu, za jejich zásah jim přišlo poděkování

REGION – V neděli 25. října, krátce po jedné hodině odpoledne, oznámila pětapadesátiletá žena na policii, že její matka jí opakovaně nezvedá telefon, i když byly domluvené, že si v tento den zavolají. Oznamovatelka se tak obrátila na policii, jelikož měla obavu o zdraví a život své maminky. Operační důstojník ihned na místo vyslal policisty z obvodního oddělení ve Voticích. Policisté okamžitě vyrazili do obce Sedlec Prčice, kde by se měla žena, která nezvedá telefon, nacházet.

“Hlídka se na uvedené adrese snažila dozvonit, avšak to se jí nepodařilo a nikdo na zvonek nereagoval. Přes okno policisté uviděli ženu, která ležela na zemi. Tímto oknem se dostali do místnosti. Ihned se starší ženou začali komunikovat. Ta byla při vědomí, ale velice zesláblá. Policisté na místo ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která u pacientky provedla prvotní ošetření a následně ji převezla do nemocnice,” uvedla benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Následující den přišel na obvodní oddělení ve Voticích email od oznamovatelky, ve kterém policistům poděkovala za vstřícnost a rychlý zásah a tím pádem i záchranu života její maminky. Podobný případ se na Voticku odehrál o dva dny později. V úterý 27. října, opět krátce po jedné hodině odpoledne, oznámila žena na linku 158, že šla se svým manželem na houby v osadě Kvašťov. Nyní nemůže muže najít, nezvedá jí telefon, proto má obavu o jeho život a zdraví.

Na uvedené místo ihned vyjela votická hlídka. Policisté se spojili s oznamovatelkou a neprodleně začali propátrávat okolí místa, kde se manželé rozdělili. Vše naštěstí dopadlo dobře a muž se po pár minutách vrátil zpět. Telefon u sebe neměl, proto se mu žena nemohla dovolat a on se jí nemohl ozvat. I tato žena, která vyhledala pomoc policistů, jim následně zaslala poděkování, ve kterém velikou pochvalu za profesionální chování policistů.

  Nejeli jste 10. 1. před 16. hodinou z Příbrami na Sedlčany? Policie hledá svědky nehody

“Policisté se během výkonu své služby dostávají do různých situací, ve kterých dostávají známého hesla ‘Pomáhat a chránit’. Při záchraně lidského života jsou leckdy rozhodující i vteřiny. Rychlé a profesionální nasazení policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému v takových případech hraje velice důležitou roli. Zasahující policisté provedení takových zákroků berou jako samozřejmost. O to více si vážíme zpětné vazby ve formě poděkování od občanů,” dodala policistka.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto:
pixabay.com