Policisté zopakují průzkum své kvality

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

REGION – Krajské ředitelství Policie ČR Středočeského kraje bude po roce opět provádět průzkum, jak jsou občané spokojeni s jejich prací.  Uniformované policisty s dotazníky mohou obyvatelé téměř všech středočeských měst a některých obcí potkávat po celý březen. Na Sedlčansku budou průzkum provádět tiskové mluvčí z Preventivně informačního oddělení příbramské policie. Ty prosí občany o vstřícnost při provádění průzkumu a vyplňování dotazníků.

„Cílem je zmapovat spokojenost občanů s prací policie, průzkum by měl zároveň ukázat, jak a kde jsou policisté úplatní. Policisté v uniformách se budou náhodně ptát lidí různého věku na patnáct otázek,“ uvedl Václav Kopecký z oddělení kvality Středočeské policie. Občané se tak mohou zcela anonymně vyjádřit k úrovni práce policistů i bezpečnosti v místě bydliště.

Loňský průzkum ve Středočeském kraji ukázal, že více jak 75 procent obyvatel kraje nemá k práci policistů výhrady. Největší pocit bezpečí měli obyvatelé Kutnohorska, nejmenší naopak na Příbramsku. Více jak tři čtvrtiny občanů na Příbramsku se obává vloupání do bytu či domu, přibližně stejné procento poškozování cizí věci a fyzického napadení. Dvě třetiny občanů považovalo za největší problém vloupání do vozidla.

Na Příbramsku bylo loni přes 73 procent dotázaných občanů přesvědčeno, že v případě naléhavé pomoci jim policisté poskytnou účinnou pomoc. V této souvislosti však průzkum také potvrdil určitou pomalost policie při nahlášení události. Oblastí pro zlepšení byla eliminace korupčního jednání policistů. V loňských dotaznících se totiž objevilo sedmnáct případů, kdy středočeští policisté naznačili občanům možnost řešení provinění úplatkem.