Policisté v uplynulých dnech řešili drogy za volantem, čtyři nehody a nález munice

SEDLČANSKO – Policejní hlídka kontrolovala v pondělí 24. srpna krátce po deváté hodině večerní v Sedlecké ulici v Sedlčanech projíždějící vozidlo značky Audi. Jak se ukázalo, dvaadvacetiletá řidička usedla za volant pod vlivem drog. Test byl u ní pozitivní na amfetamin. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Během dvou dnů se staly v katastru obce Krásná Hora dvě nehody se zvěří. V úterý 25. srpna vběhla srna v nočních hodinách pod kola auta jedoucího ve směru na Petrovice. Způsobená škoda činila 11 tisíc korun. Následující den ráno pak došlo ke střetu s lesní zvěří ve směru na Milešov. V tomto případě byla škoda ve výši deseti tisíc korun.

V úterý 25. srpna dopoledne došlo k nehodě na silnici I/18 v katastru obce Sedlčany. Šedesátiletý motorista započal předjíždět vozidlo Škoda Fabia, jehož řidič však odbočoval vlevo směrem na Sedlčany. Po střetu byl opel odražen mimo vozovku, kde sjel ze strmého srázu a narazil do betonového propustku, řidiče následně převezla sanitka do nemocnice. Hmotná škoda byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun.

Škoda ve výši 40 tisíc korun vznikla při nehodě u obce Kosova Hora, která se stala ve středu 26. srpna navečer také na silnici I/18. Pětaosmdesátiletý šofér nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do auto před sebou, které odbočovalo vlevo. Dvě osoby při havárii utrpěly zranění.

Sedlčanští policisté přijali ve čtvrtek 27. srpna oznámení, že v lesíku za obcí Dublovice se nachází munice. Pyrotechnická služba následně na místě nalezla dva dělostřelecké granáty, jeden německé výroby a druhý ruské výroby. Poté byla nevybuchlá munice odvezena k řízené likvidaci.

Zdroj: Monika Schindlová,
tisková mluvčí P ČR Příbram

Ilustrační foto:
pixabay.com