Policisté příbramskému TOXI týmu dopadli dva distributory drog a oba obvinili

PŘÍBRAMSKO – Dva distributory drog dopadli policisté příbramskému TOXI týmu a oba muže už i obvinili. Ti svou „živnost“ provozovali na Příbramsku, nejvíce ale v Dobříši a okolních obcích. Právě tam svým klientům prodávali pervitin a marihuanu. Mladší, sedmatřicetiletý recidivista, drogy v desítkách případů prodával několika svým klientům od července 2023, až do doby jeho zadržení v lednu 2024.

V trestné činnosti pokračoval přesto, že byl opakovaně za drogovou trestnou činnost odsouzen a teprve v únoru 2023 popuštěn z výkonu trestu. Vězení ho tedy zřejmě nenapravilo a po propuštění v trestné činnosti pokračoval dál. Nyní mu hrozí, že ve vězení skončí znovu. Při prohlídce kriminalisté u muže nalezli sedm sáčků s obsahem zelené rostlinné sušiny a pouzdro s injekčními stříkačkami.

Druhý obviněný, čtyřicetiletý muž, se podle kriminalistů „specializoval“ na prodej drog na Dobříšsku. Drogy dalším uživatelům prodával nejméně od ledna 2019 do začátku roku 2024. Drogy měl nejen prodávat, ale i směňovat za různé věci. Při domovní prohlídce kriminalisté nalezli několik sáčků se sušeným rostlinným materiálem připomínající rostlinu konopí o hmotnosti téměř 200 gramů.

Také tento muž má v rejstříku trestů několik záznamů, které souvisí s drogovou trestnou činností. Kriminalisté u obou obviněných zahájili trestní stíhání a muže obvinili z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Staršímu muži hrozí, v případě prokázání viny a odsouzení, až pětiletý trest odnětí svobody, mladšímu muži hrozí až 10 let za mřížemi.

Zdroj/foto: tiskový mluvčí Pavel Truxa,
Policie ČR