Policisté při víkendové technoparty hrubé narušení veřejného pořádku nezaznamenali

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 29 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Přes celý víkend až do poledne dnešního dne (29. července) probíhala u vesnice Blažim poblíž Neveklova technoparty. Akce, která na sebe bubnováním upozorňovala i obyvatele Sedlčanska, byla oznámena obecnímu úřadu a probíhala na soukromém pozemku. Technoparty se účastnilo přibližně pět tisíc návštěvníků.

“Policisté byli po celou dobu trvání akce přítomni a situaci monitorovali. Nezaznamenali jsme hrubé narušení veřejného pořádku a zasahovat jsme tak nemuseli. Přijali jsme ale několik oznámení o rušení nočního klidu. Tato oznámení budou dále řešena s organizátorem akce v rámci přestupkového řízení.

V okolí probíhající technoparty policisté řešili řadu přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to především řidiče, kteří řídili motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Technoparty již byla ukončena a pořadatelé započali úklid,” uvedla benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.