Policisté při Speed Marathonu zastavili 779 řidičů a na pokutách vybrali 213 tisíc Kč

STŘEDNÍ ČECHY – Jak jsme již informovali, proběhla ve středu 21. dubna celoevropská dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon, která je každoročně zaměřená na dodržování maximální povolené rychlosti na našich silnicích i dálnicích. Policisté měřili rychlost po celé republice, tedy i ve Středočeském kraji na předem vytipovaných a stanovených místech.

O místech měření rozhodli sami občané České republiky, široká veřejnost měla možnost navrhnout místa, která považuje za riziková. V rámci Středočeského kraje se do akce zapojilo 91 policistů na veřejností vybraných místech, kde celou středu měřili policisté rychlost. Cílem nejenom této dopravní akce je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na středočeských silnicích a dálnicích.

Při středeční dopravní akci policisté zkontrolovali celkem 779 řidičů a jejich vozidel, kdy bylo zjištěno 433 přestupků. Celkem 371 řidičů překročilo maximální povolenou rychlost. Jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. Středočeští policisté tak během čtyřiadvaceti hodin zjistili celkem 433 přestupků a udělili 344 blokových pokut v celkové výši 213 tisíc Kč.

  Dopravní policisté řešili v dubnu 95 nehod, jedna osoba utrpěla vážné zranění

Zdroj/foto: Policie ČR