Policisté pátrali ve středních Čechách po medvědovi, údajně byl spatřen u Brandýsa

STŘEDNÍ ČECHY – Poslední dobou se objevují zprávy o spatření medvěda na území Středočeského kraje. Vloni to bylo například v březnu u Mnichovic a na podzim na Mělnicku. Tentokrát policisté prověřovali oznámení od občana, který měl spatřit v neděli 16. ledna medvěda v okolí Brandýsa nad Labem. Policisté v ten den přijali oznámení od občana, který uvedl, že v Houštce spatřil medvěda.

Do pátrací akce se zapojilo více jak 10 policistů, hlídka strážníků, dva členové místního mysliveckého sdružení a oblast byla monitorovaná i za použití vrtulníku s termovizí. Ve večerních hodinách bylo pátrání ukončeno s negativním výsledkem. Na místě údajného výskytu medvěda ani v jeho okolí nebyly nalezeny žádné stopy, které by nasvědčovaly jeho výskytu.

„Dnes ( v pondělí 17. ledna) na místě provedla šetření i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, která taktéž nenalezla fyzické stopy po medvědovi, ani stopy po srsti, exkrementech apod. Nic tedy v současné chvíli nenasvědčuje tomu, že by se v dané oblasti medvěd skutečně vyskytoval, a proto v pátrání nebudeme pokračovat,“ uvedl Mgr. Pavel Truxa, tiskový mluvčí Středočeské policie.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com