Povolenou technoparty u Heřmaniček ze vzduchu monitoruje také policejní vrtulník

REGION – Přibližně dva tisíce mladých osob se sjelo na technoparty, která se koná od pátku 24. července na pozemku poblíž Heřmaniček. Do katastru obce Hlaváčkova Lhota se od pátečního večera sjížděli příznivci techna a organizátor akci pořádá na soukromém pozemku se souhlasem vlastníka. Od včerejšího večera středočeští policisté místo monitorují, usměrňují provoz na příjezdových cestách a nájezd účastníků korigují.

“Po dobu konání akce budou policisté standardně dohlížet nad veřejným pořádkem a případná protiprávní jednání budou řešena ze strany dopravní, pořádkové i cizinecké policie. V současné době se na místě nachází přibližně dva tisíce účastníků a několik stovek vozidel. Místo monitoruje také vrtulník Letecké služby Policie České republiky,” uvedla tisková mluvčí Středočeské policie Lucie Nováková a dodala:

“Do současné chvíle policisté nemuseli řešit vážnější narušení veřejného pořádku. Evidujeme a zpracováváme pět podnětů občanů, kteří podali stížnost na rušení nočního klidu. Policisté provádějí a budou provádět kontroly osob a vozidel najíždějících do prostoru. Důsledné kontroly budou policisté provádět i u odjíždějících účastníků jak na přítomnost alkoholu v dechu, tak na návykové látky.”

Ilustrační foto: pixabay.com