Policisté, hasiči a záchranáři se chystají na Monínec. Přidá se k nim také Rádio Blaník

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Na neděli 19. ledna připravili táborští policisté společně se záchranáři, lyžařským areálem Sportrelax centrum Monínec a za mediální podpory Rádia Blaník osmý ročník preventivně bezpečnostní akce s názvem „Bezpečně na sjezdovce“. V průběhu celého dne budou policisté, zdravotní záchranáři a hasiči dohlížet nejen na bezpečnost návštěvníků, ale také představí zajímavé a užitečné ukázky včetně měření rychlosti lyžařů.

Stejně tak Rádio Blaník, které svou akci na Monínci připravuje již několik sezón, přiveze tradičně na Monínec řadu soutěží o hodnotné ceny pro velké i malé. Policisté se vedle svých tradičních preventivních činností, jako jsou opatření proti krádeži či vykrádání vozidel, případně proti zlodějům, kteří by si od sjezdovky chtěli odnést cizí lyže či snowboard, zaměří zejména na osvětu a dodržování ‘Desatera FIS’, tedy bezpečnostních pravidel na sjezdovce.

“Policisté dále na různých místech sjezdovky orientačně změří lyžařům a snowbordistům rychlost. Dle zkušeností z uplynulých ročníků někteří z nich dosahovali rychlosti téměř 70 km za hodinu a zdaleka ne všichni měli své lyže či snowboard v té chvíli bezpečně pod kontrolou,” uvedl k připravované nedělní akci mluvčí táborské policie Miroslav Doubek. Záchranáři pak společně s policisty připraví přímo na svahu ukázku činnosti při zranění lyžaře či snowboardisty.

“A to včetně zajištění místa úrazu, následného transportu zraněného a nastínění trestních důsledků pro viníka způsobené události. Záchranáři z hasičského záchranného sboru návštěvníkům předvedou svou techniku a rovněž pak představí svůj speciální tým, který ukáže, jakým způsobem se za asistence zdravotníků a policistů provádí záchrana, respektive bezpečné vysvobození osob ze zastavené sedačkové lanovky,” doplnil Miroslav Doubek.

Autor/zdroj: Policie ČR Tábor