Policisté dopadli mokrého banditu, který po sobě zahlazoval stopy puštěnou vodou

BENEŠOV – Mokrým banditou by se dal nazvat čtyřiatřicetiletý muž, který se specializoval na vykrádání různých objektů. Poznávacím znamením, které po sobě na několika místech zanechal, byl puštěný vodovodní kohoutek. Benešovským kriminalistům se ve spolupráci s policisty z OO Benešov podařilo odhalit totožnost podezřelého muže, který má mít tuto trestnou činnost na svědomí.

Všechny skutky, kterých se měl dnes již obviněný muž dopustit, se odehrály na různých místech v Benešově. První z nich v dubnu loňského roku, kdy se měl obviněný vloupat do prostor kavárny. Uvnitř pak měl odcizit asi 50 lahví rostlinného oleje, několik kilogramů čokolády, několik kartonů vína a pracovní nářadí.

Další dva případy se staly v říjnu loňského roku, kdy došlo k vloupání do jednoho objektu, kancelářských prostor. V obou případech bylo odcizeno pracovní nářadí a stroje. Když dotyčný objekt opouštěl, otevřel hlavní uzávěr vody a zřejmě se tak snažil zahladit stopy. Voda vytopila celé spodní patro objektu a způsobila škodu ve výši téměř půl milionu korun.

Dalšími třemi objekty, které měl obviněný bez pozvání koncem loňského roku „navštívit“ byly lékárna, rodinný dům a kadeřnictví. Z rodinného domu si muž odnesl finanční hotovost, elektroniku, šperky, ale odcizil i osobní automobil, do kterého si všechny kradené věci naložil a z místa odjel. I v tomto případě, při odchodu, pustil vodu naplno a hadrem ucpal odtok.

To se opakovalo i v kadeřnictví, kde pustil vodovodní kohoutek naplno tak, aby objekt vytopil. Mimo toho si odnesl kosmetický kufr a finanční hotovost. Posledním případem, který policisté přisuzují stejnému muži, bylo vloupání do lékárny. Uvnitř lékárny prohledal šatní skříňky zaměstnanců a prostory samotné lékárny i laboratoře a odnesl si finanční hotovost v řádu několika tisíc korun.

Celková škoda na odcizených věcech, kterou měl čtyřiatřicetiletý muž způsobit, se vyšplhala na téměř 400 tisíc korun. Škoda na poškození je ale ještě vyšší, a to téměř 700 tisíc korun. Benešovští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže a obvinili jej ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci.

„V případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Už nyní se ale na svobodě nepohybuje, protože byl rozhodnutím soudu vzat do vazby,“ uvedla ve zprávě tisková mluvčí benešovské policie Barbora Schneeweissová.

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay