Policie hledá svědky, kteří v neděli viděli v Havlíčkově ulici sražení chodce autem

SEDLČANY – Příbramští dopravní policisté vyšetřují od 3. října 2021 dopravní nehodu – střet osobního vozu s chodcem – který se stal pět minut před druhou hodinou odpolední v Sedlčanech, v ulici Havlíčkova. Podle všeho jel řidič osobním vozem VW Golf ulicí Havlíčkova, kdy za křižovatkou s ulicí U Kulturního domu ohrozil po přechodu jdoucího muže, který po střetu s vozem upadl na zem.

„Řidič Golfu okamžitě zastavil a snažil se spolu s dalšími nezúčastněnými osobami poskytnout zraněnému chodci první pomoc. Pomoc mu poskytovala i zdravotnická záchranná služba, která byla na místo přivolána. Muže pak po ošetření na místě transportoval do nemocnice ve Střešovicích záchranářský vrtulník,“ uvedla Vlasta Suchánková z tiskového oddělení KŘP Středočeského kraje.

Policisté nehodu stále prošetřují a o svědecké výpovědi žádají i osoby, které nehodu viděly a mohly by popsat nehodový děj. „Informace k této nedělní nehodě, která se stala v Sedlčanech v odpoledních hodinách, lze policistům poskytnout na těchto telefonních číslech: 974 879 251, 974 879 503. Další možností je využití bezplatné tísňové linky 158,“ dodala policistka.

Ilustrační foto: pixabay.com